Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
       

Partnerské stránky

esmog


ELEKTROSMOG
Elektromagnetické pole, žiarenie, vlnenie, elektrosmog a prevencia

Elektromagnetické pole je úplne všade, od atómov v našom tele až po najvdzialenejšie hviezdy a prechádza aj vákuom.

Elektromagnetické žiarenie sa podľa frekvencií delí na: gama žiarenie, röntgenové žiarenie, ultrafialové žiarenie, viditeľné žiarenie (svetlo), infračervené žiarenie, mikrovlnné a rádiové žiarenie.

Nás zaujíma hlavne spektrum nízkych frekvencií, rádiového a mikrovlnného žiarenia, ktoré narastá každým dňom od spustenia prvých elektrických zariadení. Od 19. storočia začali ľudia produkovať takzvaný elektrosmog. Elektrosmog voľným okom nevidíme, no je skoro všade vôkol nás, jeho zdrojmi sú hlavne vedenie vysokého napätia, mobilné siete, televízia, rozhlas, Wi-Fi, satelity, radary a mnoho ďalších.

Zatiaľ nikto zodpovedne nepodpísal ne/škodlivosť netepelných účinkov neionizujúceho elektromagnetického žiarenia na ľudský organizmus. Tento problém by mali OBJEKTÍVNE vyjasniť vedci. Najväčší koneční uživatelia výhod z elektromagnetického žiarenia by mali podpísať zodpovednosť. X štúdií tvrdí, že škodí a Y štúdií tvrdí opak. Nám z toho vyplýva, že preventívne opatrenia sú na mieste.

Keď ide niekto s bezdrôtovou technológiou na trh, je jeho minimálne morálna povinnosť dokázať, že táto technológia nie je škodlivá. Súčasný postoj k veci: "Uvidí sa o 10 rokov, aké dôsledky dokáže verejnosť." ktoré sa môžu stratiť v množstve iných faktorov, asi nepatrí do civilizovanej spoločnosti. 

Väčšou prioritou štátu by mala byť ochrana obyvateľstva pred elektromagnetickým žiarením, než jeho jednoduchšie šírenie. Náš názor je, že zákonom stanovené limitné hodnoty sú rádovo vyššie ako tie, ktoré odporúčajú nezávislé odborné inštitúcie, ktoré dostatočne berú do úvahy aj netepelné účinky elektromagnetického poľa na nervový systém a biologické procesy v tele. Najmä v škôlkach a školách by sa mali limitné hodnoty expozície obyvateľov EM žiareniu zákonom znížiť.

Máme skôr obavy, že pri súčasnom trende a priemyselnej lobby, bude štát radšej normovať stavebné materiály budov tak, aby sa signál lepšie šíril, než aby znižoval expozíciu EM žiarenia na obyvateľstvo. Ľudia a technológie už neodmysliteľne patria k sebe, len treba najsť tu správnu synergiu.

Umelo vytvorené frekvencie elektrosmogu nie sú pre ľudský organizmus prirodzené, keďže sme mu vzhľadom na evolúciu vystavení iba pár rokov a dôsledky pri daných intenzitách sa väčšinou neprejavia ihneď po vystavení sa tomuto elektromagnetickému vlneniu.

Našim cieľom je predchádzať negatívnym účinkom elektrosmogu a redukovať ho na najnižšiu možnú mieru tam, kde umelé elektromagnetické žiarenie nie je potrebné, tam kde prináša viac škody ako úžitku. Ponúkame možnosť voľby - aspoň počas spánku kedy sa má telo regenerovať nebyť vystavený okolitému elektrosmogu.

Zaoberáme sa meraním elektromagnetického poľa, predajom materiálov na tienenie elektromagnetického poľa a poradenstvom. Poskytujeme komplexné riešenia tienení miestností a budov, či už za účelom ochrany zdravia pred neionizujúcim elektromagnetickým žiarením, alebo odstránenia rušenia zariadení.

V prípade záujmu alebo otázok nás neváhajte kontaktovať. 


 

elektrosmog

meranie elektrosmogu, elektrosmog a zdravie, zdravá spálňa, legislatíva

NDIyMTky