Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.
  Tienenie EM polí  Ochrana pred elektrosmogom  nbit - every bit is important 

Partnerské stránky


Úvod »Tieniace fólie, tapety» Tieniaca tapeta ECO-P60 šírka 90 cm


        

Tieniaca tapeta ECO-P60 šírka 90 cm

Jednostranne ekologicky metalizovaná tieniaca tapeta z prémiového papiera. Odráža EM žiarenie, tieni NF elektrické pole. Testované TÜV-SÜD

img

 

Číslo produktu: 4260103667005
Výrobca: YSHIELD
útlm: 1 vrstva 60 dB
použitie: interiér
zloženie: zinok, celulózová buničina, polyesterové vlákna
cena bez DPH : 8,25 €
cena s DPH (20 %):
9,90 €

Tieniaca jednostranne metalizovaná papierová tapeta s vysokým útlmom pre použitie v interiéri na ochranu voči rádiofrekvenčnému žiareniu a nízkofrekvenčnému elektrickému poľu. Základ tvorí biely prémiový tapetový papier s veľmi vysokou rozmerovou stálosťou počas inštalácie i po nej. Podkladový papier nesie certifikáciu The Forest Stewardship Council FSC®. Hlavnou zložkou je celulózová buničina, podľa nariadenia Európskej únie. Malé množstvo polyesterových vlákien je certifikované podľa ÖKO-TEX 100.    

Tapeta je vysoko ekologická, metalíza je aplikovaná priamo na základný materiál len s využitím vzduchu a elektrolýzy, bez použitia chemických látok. Namiesto plošnej aplikácie kovovej zliatiny sa pokovenie realizuje rozstrekom na základný nosný materiál. Tapeta je paropriepustná.
ECO-P tapety sú testované skúšobňou TÜV-SÜD. Podľa smernice TM-22 spĺňajú všetky limitné hodnoty pre obsah ťažkých kovov, SVOC a emisie chemických látok. Správu z laboratória nájdete v časti Na stiahnutie.

Pred objednaním väčšieho množstva Vám radi pošleme vzorku.

Technické údaje
• Šírka: 90 cm
• Dĺžka: k dispozícii na metráž / 100 m na rolke
• Útlm pri 1 GHz: 60 dB
• Hmotnosť: 150 g/m²
• Hrúbka materiálu: 0.2 mm
• Farba: biela / sivá
• Pevnosť v ťahu: priečne 4400, pozdĺžne 6800 N/m
• Plošný odpor: 0.02 Ω
• Zloženie: zinok, celulózová buničina, polyesterové vlákna

Aplikácia
Tapety sú vhodné len do interiéru, príp. ako medzivrstva na steny a stropy. Na voľnú pokládku sa dajú použiť v prípade, že nedôjde k mechanickému poškodeniu.

Inštalácia
Podklad: čistý, suchý, zbavený vodou odstrániteľných vrstiev. Savé povrchy je potrebné najskôr ošetriť penetračným náterom GK5.
Inštalácia metalizovanou stranou do miestnosti: Technicky najlepšie riešenie, i keď výsledok nemusí byť pohľadný. Následne je možné všetky pásy jednoducho spojiť uzemňovacou páskou GSX a tú uzemniť. Môžete použiť bežné lepidlo na tapety, v prípade potreby ju potom môžete odstrániť bez toho, aby na stene zostali zvyšky metalízy.
Inštalácia metalizovanou stranou na podklad: Vizuálne krajšie riešenie, ale uzemňovaciu pásku nemožno použiť následne. Uzemňovaciu pásku GSX je nutné inštalovať na podklad najskôr, po nalepení zabezpečí prepojenie jednotlivých pásov. Než budete tapetovať, odporúčame najskôr spraviť testy s rôznymi lepidlami (špeciálne na ťažké tapety). Napr.: Henkel Metylan Special, Vlies, Raufaser
Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku tienenia by sa jednotlivé pásy mali na hranách prekrývať. Prekryvy možno vyhladiť jemným tmelom a následne prebrúsiť. Tapety je možné inštalovať aj hrana k hrane (bežná inštalácia tapiet), pri vyšších frekvenciách však bude nutné akceptovať nejaké straty útlmu. Pozor: Vzhľadom na hrubú metalizovanú vrstvu má tapeta po orezaní ostré hrany. Je nutné pracovať opatrne a používať ochranné rukavice!

Uzemnenie
Vzhľadom na vysoko vodivý povrch je možné materiál jednoducho uzemniť a tak vybudovať ochranu voči nízkofrekvenčným elektrickým poliam.

Tieniaci účinok voči elektromagnetickým poliam
Útlm je pravidelne testovaný v EMC laboratóriu podľa noriem ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEE Std 1128-1998, ASTM A698/A698M-07.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

MjA3Y