Tienenie EM polí Ochrana pred elektrosmogom nbit - every bit is important |
Úvod » Tieniace fólie, tapety » Fólia M2L na tienenie magnetických polí, šírka 21cm
Najefektívnejšie tienenie magnetických polí je tieniť čo najbližšie pri zdroji, viacerými vrstvami a zo všetkych strán zdroja magnetického poľa.
M2L je dvojvrstvový supertenká tieniaca fólia na tienenie nízkofrekvenčných magnetických polí. Vysoko odolná s obojstrannou laminovacou fóliou, vhodná ako medzivrstva v strešných alebo podlahových konštrukciách. Pre vysoké hustoty magnetického toku je vhodné použiť viac vrstiev.
Vhodné pre malé plochy v domácom prostredí, v elektronike pre káble a zariadenia , ako aj pre veľké plochy v stavebníctve, obchode alebo priemysle . Dĺžka rolky 100 metrov je výhodná najmä na veľkých plochách pre efektívnu pokládku. Môže byť tiež použitá v širokej škále aplikácií v autách, elektromobiloch, dodávkach, obytných autách a karavanoch.
Technické údaje
Spracovanie
Pozor : Rad M2L je možné strihať kvalitnými nožnicami! Rezné hrany sú ostré ako nože a je potrebné ich ihneď po rezaní chrániť (napr. látkovou páskou)! Pri spracovaní používajte rukavice odolné proti porezaniu! Pri väčších stenách dávajte pozor, fólia tvori bariéru proti vodnej pare.
Aplikácia : Vyberte lepidlo, ktoré dokáže spojiť PET (polyetyléntereftalátovú) laminovaciu fóliu. Existujú vysokoviskózne montážne lepidlá napríklad na pevné povrchy alebo flexibilné lepidlá na plasty napríklad na lepenie pod autokoberce. Postupujte podľa pokynov výrobcu lepidla. Nenasiakavé podklady alebo viacvrstvové môžu byť problematické, pretože rozpúšťadlo nemôže vyschnúť kvôli parotesnému filmu. Z tohto dôvodu odporúčame vlastné lepidlo YSHIELD® PSA , ktoré po nanesení a zaschnutí vytvorí samolepiacu vrstvu. Aplikácia pomocou zošívačky alebo klincovačky: Ak je podklad vhodný, odporúčame použiť elektrickú zošívačku alebo klincovačku. Na jednu vrstvu vrátane presahu stačí elektrická zošívačka strednej ceny; na dve a viac vrstiev budete potrebovať profesionálnu klincovačku. Tieniaca plocha musí presahovať minimálne 2 cm. Viacvrstvová inštalácia : Vždy inštalujte platne v odsadenej polohe - povrch musí pokrývať presahy pod nimi.
Uzemnenie
Pri tienení magnetických polí dávajte pozor aj na elektrické polia. Aby sa zabránilo šíreniu elektrických polí, musí sa vykonať uzemnenie. M2L je plne laminovaná, ale stále existuje riešenie pre kontaktovanie: Nalepte našu uzemňovaciu pásku GSX10 / GSX50 na všetky povrchy. Zošite alebo pribite cez uzemňovaciu pásku. Spinky, klinčeky sa dostanú do kontaktu s fóliou a uzemňovacím pásikom . Ďalšie komponenty nájdete v časti „Uzemnenie“. Súvisiaci tovar.
elektrosmog, elektrosmog a zdravie, meranie elektrosmogu, zdravá spálňa, legislatíva, odporúčania